سفارش تبلیغ
صبا
 
زندانبان به یوسف علیه السلام گفت : «من تو را دوستدارم» . [امام رضا علیه السلام]
 
امروز: چهارشنبه 97 آبان 30

بسم الله الرحمن الرحیم

 با عرض تبریک مجدد پیروزی غرور امیز حزب الله لبنان که بحق ابرویی برای اسلام و مسلمین گردید

مقام معظم رهبری پیامی رو به سید حسن نصر الله داده اند که متن پیام  بدین شرح است   

برادر مجاهد و بسیار عزیز جناب آقای سیّدحسن نصرالله ادام‌الله عمره و عزّه و عافیته
سلام علیکم بما صبرتم

درود بر شما و بر دیگر برادران و بر یکایک مجاهدان حزب‌الله.

آنچه شما با جهاد و مقاومت بی‌نظیر خود به امت اسلامی هدیه کرده‌اید،از حد توصیف این‌جانب بالاتر است. جهاد دلاورانه و مظلومانه‌ شما که نصرت الهی را به شما ارزانی داشت،‌ بار دیگر ثابت کرد که سلاح‌های مدرن و مرگبار در برابر ایمان و صبر و اخلاص‌‌،‌ ناکارآمد است و ملتی که ایمان و جهاد دارد،مغلوب سیطره‌ قدرتهای ستمگر نمی‌شود. پیروزی شما پیروزی اسلام بود.‌ شما توانستید به حول و قوه‌ الهی ثابت کنید که برتری نظامی، به ابزار و سلاح و هواپیما و ناو و تانک نیست، به قدرت ایمان و جهاد و فداکاری همراه با عقل و تدبیر است. شما برتری نظامی خود را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کردید؛ تفوق معنوی خود را در ابعاد منطقه‌ای و جهانی تثبیت نمودید؛ افسانه‌ شکست‌ناپذیری و هیبت دروغین ارتش صهیونیست را به سخره‌ گرفتید‌ و آسیب‌پذیری رژیم غاصب را به نمایش گذاشتید. شما به ملت‌های عرب، عزت بخشیدید و توانایی‌های آنان را که ده‌ها سال بوسیله‌ تبلیغات و سیاست‌های استکباری، انکار شده ‌بود،‌ در صحنه‌ عمل به همه نشان دادید.
آنچه اتفاق افتاد حجتی از سوی خداوند بر همه‌ دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و بویژه در منطقه‌ خاورمیانه است. شما بار دیگر مصداق این کلام نورانی قرآن شدید:
قَدْ کانَ لَکُمْ ءَایَةٌ فى فِئَتَینِ الْتَقَتَا فِئَةٌ تُقاتِلُ فى سبِیلِ اللَّهِ وَ أُخْرَى کافِرَةٌ یَرَوْنَهُم مِّثْلَیْهِمْ رَأْى الْعَینِ وَ اللَّهُ یُؤَیِّدُ بِنَصرِهِ مَن یَشاءُ إِنَّ فى ذَلِک لَعِبرَةً لأُولى الأَبْصارِ.
این ‌اولوالأبصار، امروز توده‌های میلیونی و جوانان غیور و مؤمن در کشورهای منطقه و سیاسیون سالم و زمامداران و رهبران مستقل و خردمندند.
جهاد مظلومانه‌ شما، دشمن را افشاء کرد و چهره‌ حقیقی او را به نمایش گذاشت. کشتار بی‌رحمانه‌ مردم غیرنظامی؛ به خاک و خون کشیدن کودکان بیگناه و زنان بیدفاع؛‌ حادثه‌ قانا و نظائر متعدد آن،‌ ویرانسازی هزاران خانه و کاشانه و آواره کردن هزاران خانواده؛‌ نابود کردن زیرساختهای بخش مهمّی از لبنان، و فجایعی از این قبیل ،‌ چهره‌‌ حقیقی زمامداران آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی را در کنار چهره‌ کریه و منفور رژیم صهیونیستی به همه نشان داد. نشان داد که شعارهای منافقانه‌ آنان در باب حقوق بشر و آزادی و دموکراسی، چقدر آلوده به دروغ و فریب و رذالت است. نشان داد که وقتی زمامداران کشورها از رحم و شفقت و منطق و صداقت بیگانه باشند، چه فجایعی ممکن است برای جامعه‌ انسانیت پیش بیاید. سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در دفاعی قلمداد کردن جنایات رژیم صهیونیستی و ادعاهای خنده‌آور او در باره‌ پیروز شدن اسرائیل در جنگ لبنان، نمونه‌ روشنی از این بیرحمی و شقاوت و بی‌منطقی را در برابر چشم همه گذاشت.

و اما لبنان .. و ما ادراک ما لبنان .. لبنان به برکت همت و شجاعت مردم خود درخشید. دشمن به غلط پنداشته بود که با حمله به لبنان ضعیف‌ترین حلقه‌ کشورهای منطقه را هدف قرار می‌دهد و طرح وهم‌آلود خاورمیانه‌ دلخواه خود را کلید میزند. دشمن، یعنی آمریکا ـ اسرائیل، از صبر و هوشمندی و دلاوری ملت لبنان غافل بود؛‌ از توانایی بازوان سطبر لبنان غافل بود؛ از سنت الهیِ« ... کم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کثِیرَةَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ اللَّهُ مَعَ الصابرِینَ» غافل بود.
ملت لبنان و جوانان دلاور و سیاستمداران هوشمندش با سیلی سخت خود، او را از این غفلت بیرون آوردند. دشمن اکنون در صدد بریدن این بازوی توانا و کارآمد است؛‌ در صدد ایجاد اختلاف میان سیاستمداران است؛‌ در صدد پاشیدن ویروس بی‌صبری و تردید در مردم است. همه باید در برابر این سمپاشی‌ها بیدار باشند. به حول و قوه‌ الهی شما در خنثی کردن توطئه‌های آنان موفق خواهید شد و پیروزی دومی بدست خواهید آورد، انشاءالله. جهادی که اکنون در این میدان جدید،‌ پیش روی شماست مانند جهاد فداکارانه‌ شما در میدان نظامی، حائز اهمیت و در آن، صبر و توکل و اخلاص و تدبیر،‌ تعیین کننده است.
به شما و دیگر برادران و دلاوران عرصه‌ جهاد درود می‌فرستم و دست و بازوی همه‌ شما را می‌بوسم.
سیّدعلی خامنه‌ای

خدایا در ظهور اقا امام زمان تعجیل بفرما

ما رو از رهروان ایشون قرار بده

طول عمر با برکت به نائب برحقش مقام معظم رهبری عنایت بفرما

امین یا رب العالمین

 


 نوشته شده توسط مهدی زارع در جمعه 85/5/27 و ساعت 4:25 عصر | نظرات دیگران()

پیروزی حزب الله بر ارتش ظلم و جنایت مبارک باد

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تبریک پیروزی غرور امیز حزب الله که ابرویی برای اسلام و مسلمین شد  و به همه جهانیان قدرت و هیبت شیعه و اعتقاد و توکل به خدا رو نشون داد. تبریک، تبریک، تبریک

سید حسن نصرالله در پیامی به مناسب پیروزی مقاومت مردم لبنان که از شبکه خبری تلویزیونی المنار پخش و در بسیاری از شبکه‌های خبری جهان دنبال شد این پیروزی را به مردم لبنان، مقاومت، شهدا و خانواده‌ها و آوارگان لبنانی تبریک گفت.

نصرالله گفت: «اینک نمی‌توان درباره جانفشانی مردم لبنان و مقاومت شجاعانه آنها و شجاعت مبارزان لبنان سخن گفت چرا که سخن‌گفتن در این باره و اظهارنظر درباره جانفشانی‌های مقاومت و صبر، اعتماد و تحمل مردم لبنان سخت است. باید از وفاداران و کسانی که در کنار ما بودند حرف زد و گمان نمی‌کنم من صلاحیت این را داشته باشم که از آنها بگویم و از آنان تشکر کنم.»

وی افزود:‌ «من به زودی با مردم لبنان رودرو و به طور مستقیم گفتگو خواهم کرد و در آن مناسبت که زود هم خواهد بود به شرح بیشتر وقایع خواهیم پرداخت. باید پیش از همه درباره بخش دیگری از سرزمین لبنان که در اشغال اسرائیل است و نیز فلسطین و غزه سخن بگویم.»

سید حسن نصر الله در ادامه گفت: «مساله اصلی مساله مربوط به مردم و آوارگان لبنانی است. باید درباره بازگشت آنان و اصلا مرحله بازگشت توضیح دهم. باید بگویم صبر مردم زیاد بود و دشمن از هوا و زمین به لبنان حمله می‌کرد و میزان تلفات بالا و تخریب زیربناها شدید بود. حتی به غیرنظامیان نیز حمله شد که این حملات در لبنان بی سابقه بوده است. اسرائیل با این اقدامات فقط ناتوانی خود را نشان داد. این رژیم چند روز گذشته هزاران خانه را ویران کرد و بیشتر جنوب لبنان، جنوب بیروت و بقاع را در هم کوبید. هدف صهیونیست‌ها از حملات از پیش طراحی شده خود به لبنان مجازات مردم این کشور بود و اینک باید به کسانی تبریک گفت که صبر کردند و سرزمین خود را رها نکردند و حالا به شهر و دیار خود باز می‌گردند.من از آنها، گروهای مذدهبی، نهادهایی که در کنار ما بودند و مجامع بین المللی که پذیرای آوارگان و عامل یاری آنها شدند و به آنان پناه دادند، سپاسگزارم.»

دبیر کل حزب‌الله خطاب به کسانی که خانه های خود را از دست داده‌اند نیز گفت:‌«باید بگویم منازل بسیاری از مردم تخریب شده، اما مایه نگرانی نیست زیرا ما و برادرانمان در شهرداری‌ها و روستاها از فردا صبح اقداماتی را برای برقراری تماس با صاحبان این منازل آغاز خواهند کرد تا منازلی را که ویران شده بازسازی کنند. البته کار بسیار سختی است اما نگران نباشید آنچه روز اول گفتم وعده خالی و برای آرام کردن شما نبوده است. من پای وعده‌ام هستم و شما جز ما و جز مقاومت از کسی کمک نمی‌گیرید. حتی دولت نیز به شما کمک نخواهد کرد زیرا اگر این کار را به دولت بسپاریم روند اداری مسائل بسیار طول خواهد کشید. در آینده منتظر کمکهای مستقیم ما باشید. کمکهای ما از فردا آغاز خواهد شد. ابتدا مبلغی مادی برای هر خانواده اختصاص خواهیم داد که یک سال منزلی را اجاره کنند و سرپناهی بیابند تا مساله منازل آنها حل شود. این خیلی طبیعی است که به آنها کمک کنیم تا در منازلشان ساکن شوند و ما این را تامین خواهیم کرد هر چند بسیار سنگین است اما این کار را عملی می‌کنیم. بر اساس برآورد اولیه 15 هزار خانه تخریب شده است اما مطمئنیم درست می‌شود.»

نصر‌الله افزود: «مساله دیگر آواربرداری و ساخت منازل است. ما یقین داریم چند ماهه آن را انجام می‌دهیم. این کار به اراده و جدیت و فعالیت مجدانه‌ای نیاز دارد که با آن توانستیم بر دشمن پیروز شویم. این‌ها همان ارزشهایی بودند که پیروزمان کردند. ما با همین ارزش‌ها بازسازی را آغاز می‌کنیم و از همه مهندسان، تجار، مصالح‌فروشان و فروشندگان لوازم می‌خواهیم با رعایت انصاف به ما کمک کنند. ما به آنها و دستان کارگران فعال نیاز داریم آنها باید شرایط را درک کنند. ما از همه جوانان لبنانی می‌خواهیم با روحیه بالای خود مانند دوره مقاومت در این نبرد نیز کمک کنند. ما تمام تلاش خود را متمرکز ساخت خانه‌های مردم خواهیم کرد.»

خدایا در ظهور اقا امام زمان تعجیل بفرما

طول عمر با برکت به مقام معظم رهبری عنایت بفرما

سید حسن نصر الله رو برای مسلمانان حفظ بفرما

امین یا رب العالمین


 نوشته شده توسط مهدی زارع در سه شنبه 85/5/24 و ساعت 8:28 عصر | نظرات دیگران()

تراز

بسم الله الرحمن ارحیم

با عرض سلام  بدون مقدمه سر اصل مطلب می رم

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در شماره روز سه‌شنبه خود، با درج مقاله‌ای، ضمن تمجید از شخصیت سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، وی را نماد رهبری خاورمیانه خواند

به گزارش پایگاه خبری العاجل (www.alajel.net «نیویورک‌تایمز» نوشت: پیروزی یا شکست هر طرح آتش بس در لبنان بستگی زیادی به نظر یک شخص خواهد داشت: سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله که شخصیت خود و حزبش پس از مبارزه با ارتش اسرائیل به طرز بی اندازه ای ارتقاء یافته است. نتیجه نبرد‌ها هرچه که باشد، جهان عرب نماد جدید خود را پیدا کرده است.

آنچه که به فراموشی سپرده می‌شود، تهدید‌های توخالی جمال عبدالناصر رئیس جمهور فقید مصر به ریختن یهودیان به درون دریا است که در طول جنگ 1967 اعراب و اسرائیل از ایستگاه‌های رادیویی پخش می‌شد، آن هم در حالی که اسرائیل در حال اشغال قدس، بلندی‌های جولان و شبه جزیره سینا بود. آنچه که به فراموشی سپرده می‌شود وعده دروغین صدام حسین برای سوزاندن نصف اسرائیل است که نهایتا به شلیک چند موشک اسکاد منتهی شد. همچنین وعده‌های یاسر عرفات در برگرداندن فلسطینی‌ها به قدس نیز که بدانها وفا نشد به فراموشی سپرده شده است.

آنچه که وجود دارد سید حسن نصر الله فرمانده 46 ساله چریک‌های لبنانی است که در سنگر امن خود منطق روحانی خود را با عزم پولادین یک ژنرال ترکیب می‌کند تا قواعد اختلاف سرزمینی عرب- اسرائیل را بازنویسی کند.

«او قدرتمندترین مرد خاور میانه اسـت»، این را معاون نخست وزیر یکی از کشور‌های عرب در حال تماشای نطق تلویزیونی سید حسن نصر الله می‌گوید و آهی می‌کشد، سپس باز می‌گوید: «او تنها رهبر جهان عرب است که واقعا به آنچه که می‌گوید انجام خواهد داد عمل می‌کند».

چند روز پس از آغاز جنگ، او در پایان نطق خود به آرامی اشاره کرد که حزب‌الله چند لحظه قبل به یک کشتی جنگی اسرائیل در سواحل لبنان حمله کرده است، کاری که از حزب‌الله تصورش هم نمی رفت. آنهایی که به بیرون دویدند اشتعال قابل رؤیتی را از یک کشتی در ساحل مشاهده کردند و سپس به شادمانی در بیروت پرداختند.

مشی سید حسن نصر الله که عمامه مشکی او نشان سید بودن اوست، یعنی نسبش به محمد رسول خدا ]صلی الله علیه و آله[ بر می‌گردد، به خوبی در نطق‌های وی قابل مشاهده است. او هیچ گونه قولی برای نابودی اسرائیل با قدرت نظامی برترش نمی دهد، اما قول می‌دهد که اسرائیل را به خونریزی و تسلیم بکشاند.

سیدحسن نصرالله کاملا قابل دسترس است. او پیروزمندانه بر سرگشتگی آشکار منعکس شده در رسانه‌های خبری اسرائیلی درباره تهاجمات نظامی آنها نظاره می‌کند

 معروف است که او اتوبیوگرافی‌های نخست وزیران اسرائیل را می‌خواند. او همواره اسرائیل را «کیان صهیونی» خطاب می‌کند، اظهار می‌دارد که همه یهودیان مهاجر باید به کشورهای خاستگاه خود برگردند و باید یک فلسطین دارای برابری برای مسلمانان، یهودیان و مسیحیان وجود داشته باشد

خدایا مسلمانان رو از شر اشرار و کید کفار مخصوصا امریکای جنایتکار مصون بدار

صهیونیستها رو به سزای اعمالشون برسان

در ظهور اقامون امام زمان تعجیل بفرما     امین یا رب العالمین

 


 نوشته شده توسط مهدی زارع در جمعه 85/5/20 و ساعت 9:17 صبح | نظرات دیگران()

بسم الله الرحمن الرحیم

دیروز مقام معظم رهبری در پیام خود سید حسن نصر الله رو به عنوان  رهبر جهان عرب مورد خطاب قرار داد به همین مناسبت خلاصه ای از زندگی ایشون رو که خدمتتون عرض می کنم

 

سید حسن نصرالله متولد 31 اگوست 1960 روستای «البزوریه» در جنوب لبنان است. پدرش «عبدالکریم»، سبزی و میوه‌ فروشی می‌کرد و حسن برای کمک به پدر به دکان وی رفت‌ و آمد داشت. در دکان و بر سینه دیوار آن، عکس امام موسی‌صدر آویزان بود؛ عکسی که نخستین جرقه‌های محبت موسی صدر و جنبش امل را که آن زمان به جنبش محرومان معروف بود، در دل سید حسن روشن کرد. با این که با هیچ‌یک از علمای دینی آن‌وقت در ارتباط نبود و خانواده‌اش هم، یک خانواده دینی شاخص نبود، ولی سیدحسن نوجوان، علاقه‌مند به دین بود و این علاقه در حیطه انجام فرایض معمول مانند نماز و روزه محدود نبود، او فراتر از این‌ها هم می‌رفت. این علاقه وی را واداشت که با سن اندکش در سال 1976 به نجف برود و تحصیلات حوزوی خود را در آنجا آغاز کند.
در سال 1978 به لبنان بازگشت و در مدرسه الامام المنتظر(عج)، که شهید سید عباس موسوی آن را تأسیس کرده بود، تحصیلات حوزوی خود را پی گرفت و در همان حال، به فعالیت‌های سیاسی در جنبش امل مشغول و مسئول سیاسی جنبش امل در منطقه بقاع شد.
تأسیس حزب‌الله
پس از آن که امام موسی صدر در لیبی به صورت مرموزی ربوده شد، اختلافات بسیاری در سطح رهبری جنبش امل به وجود آمد که در اثر آن و خروج عده‌ای از رهبران از این جنبش، حزب‌الله لبنان تأسیس شد. سید حسن در حزب‌الله نیز مسئولیت‌های مختلفی را عهده‌دار شد؛ از جمله عضویت در شورای رهبری حزب‌الله، اما از فضای درس و بحث فاصله نگرفت و به تحصیلات علمی خود ادامه داد تا جایی که در سال 1989 برای تکمیل تحصیلات خود به قم مسافرت کرد، اما حملات گسترده اسراییل به لبنان و مبارزات حزب‌الله به او اجازه نداد، بیش از یک سال در قم بماند و بار دیگر به لبنان بازگشت، تا در کنار برادرانش به مبارزه با رژیم صهیونیستی بپردازد.
شهادت سید عباس موسوی
در سال 1992 و پس از شهادت سید عباس موسوی، دبیرکل وقت حزب‌الله لبنان، با اجماع شورای رهبری حزب‌الله سید حسن نصرالله، دبیرکل جدید این جنبش شناخته شد. شهادت سید عباس موسوی به همراه خانواده‌اش، تأثیر بسزایی در روحیه مردم لبنان و به وی‍ژه رزمندگان حزب‌الله گذاشت و پس از آن بود که مبارزات و حملات حزب‌الله شکل جدیدی به خود گرفت و حمایت عمومی در میان مردم لبنان از حزب‌الله رو به فزونی نهاد. در این میان، اسراییل نیز در سال‌های 1993 و 1996 عملیات‌های خوشه‌های خشم و تسویه حساب را به اجرا گذاشت که با مقاومت سرسختانه حزب‌الله، که از کم‌ترین امکانات نظامی برخوردار بود، روبه‌رو شد.
شهادت فرزند ارشد
سپتامبر 1997 دو تن از رزمندگان حزب‌الله در حمله به یکی از مواضع ارتش اسرائیل در منطقه جبل‌الرفیع در جنوب لبنان به شهادت رسیده و پیکر آنان به دست نیروهای اسرائیلی افتاد. تلویزیون اسرائیل بدون اطلاع از هویت این دو نفر، تصویر خون‌آلود آنان را به نمایش گذاشت، به سرعت مشخص شد که یکی از این دو تن، سید هادی، فرزند سید حسن نصر‌الله، دبیر کل حزب‌الله است. انتشار این خبر همانند بمبی در جامعه لبنان صدا کرد و تحول بسیار مهمی در پی داشت. در تاریخ لبنان، چه در زمان جنگ داخلی و چه در مقابله با تجاوز نظامی اسرائیل، هیچ‌گاه دیده نشد که فرزند یکی از رهبران گروهای سیاسی و یا شبه نظامیان در راه مبارزه کشته شده باشد.
این واقعه، موجی از احساسات جوشان همدردی، احترام و شیفتگی را نسبت به دبیر کل حزب‌الله در میان همه طوایف مذهبی لبنان در پی داشت، به گونه‌ای که همه آحاد ملت لبنان از هر دین و مذهبی، تحت تأثیر شدید این واقعه قرار گرفتند. رهبران سیاسی لبنان نیز یکی پس از دیگری به دیدار سید حسن نصر‌الله رفته و ضمن گفتن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سید هادی نسبت به شخصیت مبارز و صادق دبیر کل حزب‌الله، مراتب قدردانی و احترام خود را ابراز داشتند. این ابراز همدردی و احترام منحصر به لبنان نبود و افرادی چون امیر عبد‌الله، ولیعهد عربستان نیز برای نخستین بار در تاریخ حزب‌الله، با ارسال پیام تسلیت برای دبیر کل حزب‌الله، حمایت خود را از مقاومت اسلامی اعلام نمود.

سال2000 طعم شیرین پیروزی
در سال 2000 و در زمانی که مذاکرات عرفات و مسئولان آمریکایی و اسراییلی برای حل کشمکش خاورمیانه، راه به جایی نبرده بود، ارتش اسراییل در حرکتی یک‌جانبه و بدون گرفتن کمترین امتیازی از حزب‌الله، از اراضی اشغالی جنوب لبنان عقب نشینی کرد و به جز مناطق محدود مزارع شبعا، نیروهای خود را از همه مناطق تحت اشغال عقب کشید. این شکست مفتضحانه، علاوه بر استحکام بخشیدن به مواضع حزب‌الله، مبتنی بر مقاومت، باعث شد تا سید حسن نصرالله به موفقیتی بی‌سابقه در میان اعراب دست یابد، تا این که به عنوان مهم‌ترین شخصیت جهان عرب شناخته شود.
از سوی دیگر، حزب‌الله لبنان با تکیه بر این موفقیت، توانست حضور خود را در عرصه سیاسی لبنان تقویت کند تا جایی که علاوه بر حضور پرتعداد در پارلمان لبنان، سکان تعدادی از وزارتخانه‌ها را نیز به دست گیرد.
انتفاضه، درسی از حزب‌الله
پیروزی‌های پی در پی حزب‌الله در عرصه‌های مختلف سیاسی و نظامی در میان فلسطینیان نیز تأثیر خود را بر جای گذاشت. مردم آواره فلسطین به ویژه جوانان، که سال‌ها دل به روند مذاکرات صلح خاورمیانه بسته بودند، دریافتند که مشکل فلسطینیان، با مذاکره و رژیم اشغالگر، حل نمی شود و با این پیش‌زمینه، انتفاضه دوم مسجدالاقصی شکل گرفت؛ انتفاضه‌ای که به حماس قدرتی دیگر بخشید و با پیروزی حماس در انتخابات فلسطین وارد مرحله‌ای جدید شد؛ مرحله‌ای که دیگر با جنگ شش روزه اعراب و اسراییل پایان نمی‌یابد، چه آن که نصرالله در پیام خود چنین گفت:
از حالا به بعد، شما جنگی تمام‌عیار خواستید، پس این هم جنگ تمام عیار شما. این را خواستید. حکومت شما خواست قواعد بازی تغییر کند، پس قواعد بازی تغییر می‌کند. شما نمی‌دانید امروز با چه کسی می‌جنگید. شما با فرزندان محمد (ص)، علی، حسن و حسین (ع) و با اهل بیت رسول خدا (ص) و اصحاب او وارد جنگ شده‌اید. شما با قومی می‌جنگید که ایمانی فراتر و برتر از همه انسان‌های این کره خاکی دارد. شما خواستار جنگی تمام‌عیار با قومی شدید که به تاریخ، و فرهنگ خود افتخار می‌کند و قدرت مادی، امکانات، مهارت، خرد، آرامش، رویا، عزم، ثبات و شجاعت دارد و به امید و یاری خدا روزهای آینده را میان ما و شما خواهیم دید

 

با استفاده از سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

 

 


 نوشته شده توسط مهدی زارع در پنج شنبه 85/5/12 و ساعت 6:31 عصر | نظرات دیگران()


 
بسم الله الرحمن الرحیم
متن جدید ترین سخنرانی  حجه الاسلام والمسلمین سید حسن نصر الله
با توجه به تحولات سیاسی اخیر مطالب مهمی است که باید با شما در میان بگذارم و در این قضایا موضع‌گیریهای شفاف و مشخصی را از نظر سیاسی داشته‌ باشیم؛ ما باید واقعیت این جنگ را روشن کنیم که چرا این جنگ در لبنان شکل گرفت؟ استدلالهای زیادی نزد ماست که حقیقت جنگ را مشخص می‌کند. رهبران آمریکا واسرائیل خیلی از حقایق را برای ما مشخص می‌کند و با توجه به این مواضع ما می‌توانیم ادامه مسیر بدهیم.

برادران و خواهران عزیز، یکی از این موارد صحبت خانم رایس (وزیر امور خارجه آمریکا) در مورد خاورمیانه جدید است. آیا این طرح بزرگ بدنبال اسارت دو نظامی اسرائیلی شروع شد یا اینکه یک طرح از قبل طراحی شده بود؟ اینها می‌خواهند خودشان به امور خاورمیانه مسلط باشند و فقط و فقط اسرائیل شریکشان باشد. در طرح خاورمیانه جدید هر چه شارون و اولمرت می‌گویند را باید بپذیرند و مانع اصلی در خاورمیانه جدید حزب الله است بعد ایران و سپس سوریه، لذا آنها می‌خواهند بر این موانع غلبه کنند، انتخابات حماس آنها را غافلگیر کرد و دچار تنگنا نمود زیرا به نظر آنها حماس یک گروه تروریست بود که آنها باید نابودش می‌کردند!! آنها را محاصره کردند بین آنها اختلاف ایجاد نمودند و بعد آنها یک سرباز صهیونیست را اسیر می‌کنند و این باعث شد اختلافات داخلی کم شود و بعد آمدن سراغ لبنان، در طی یک سال گذشته آنها تلاش بسیاری به صورت مستقیم و غیرمستقیم در لبنان انجام دادند و اوضاع لبنان را بشدت پیگیری می‌نمودند.
اما وقتی از مسائل داخلی (پیش آمده) ناامید گشته فهمیدند در داخل نمی‌توانند به مقاومت اسلامی لبنان غلبه کنند زیرا مردم با حزب الله بودند، بعد رفتند سراغ ارتش لبنان، متوجه شدند که از این طریق هم نمی‌توانند علیه ما اقدام کنند، زیرا ارتش لبنان یک ارتش ملی است و خود را قربانی توطئه اسرائیلی علیه حزب الله نمی‌کند.

در مرحله بعد طرحی دادند که حزب الله را داخل حکومت دخیل کنند تا شاید به این طریق حزب الله از راه خودش با درگیری در کار ، مناصب و مشاغل غافل کنند ولی از این طریق هم موفق نشدند و دیدند در داخل نمی‌توانند به حزب الله غلبه کنند بالاخره دیدند که تمامی توطئه‌های آنها بر علیه حزب الله کارساز نیست و حزب‌الله از سر راه برداشته نمی‌شود.

روشهای سیاسی، داخلی، ارتش و مردم در لبنان علیه حزب الله جواب نمی‌دهد. در عرصه بین‌المللی هم اقدامات زیادی انجام دادند، به سوریه فشار آورند، به ایران فشار آورند، دیدند نه ایران نه سوریه حاضر نیستند بر سر حزب‌الله معامله کنند و نهایتاً به آخرین گزینه روی آوردند که آن هم راه نظامی بود تا به این وسیله حزب ‌الله را از سر راه بردارند که در نتیجه به این ترتیب هم به سوریه و هم به ایران فشار بیاورند و آنها را کنار بزنند، لذا به گزینه جنگ روی آوردند؛ ما شاهد مانورهای اسرائیل در شمال و جنوب این کشور بودیم می‌دانستیم که اینها دارند آمادگی کسب می‌کنند بر علیه ما و همچنین کار اطلاعاتی را علیه ما شروع کردند و زمان بندی آنها برای آغاز عملیات نظامی سپتامبر سال جاری (دو ماه آینده) بود و بدنبال بهانه می‌گشتند تا یک حمله زمینی گسترده را علیه لبنان آغاز کنند و اساساً می‌خواستند پایگاه‌های کاتیوشای ما را بزنند و نیروی هوایی آنها ارتش را فلج کند و سپس زیر ساخت‌های لبنان را از بین ببرند تا به این ترتیب حزب الله را از بین ببرند البته این ترتیبی بود که آنها اتخاذ کردند شاید عده‌ای گویند چرا شما دو اسیر را گرفتید؟ ولی آنها این سناریو را در سپتامبر اجرا می‌کردند و از ما می‌پرسند شما انتظار این حجم واکنش اسرائیلی‌ها را داشته‌اید یا نه؟

بله بعد اسارات دو نظامی اسرائیلی سناریوی آنها آغاز شد و الان شاهد اجرای این سناریو از پیش طراحی شده هستیم، یعنی عملیات گسترده علیه لبنان، لذا آنها جنگ را به جلو انداختند زوتر از سپتامبر و البته آنها عنصر غافلگیری را در این عجله از دست دادند، ولی آنها فکر می‌کردند ما غافلگیر می‌شویم و آمادگی این جنگ گسترده را نداریم و فکر می‌کردند ما را فلج می‌کنند و آنها با کمترین و حداقل خسارتها بر ما غلبه می‌کنند. اما مقاومت ما سناریوی آنها را ناکام کرد، زیرا دشمن مجبور شد قبل از تکمیل اطلاعات (میدانی) خود دست به این اقدام بزند. آنها اسم این جنگ را جنگ گشوده و بازگذاشتند و ما هم این نبرد را مفتوح می‌دانیم و باید مقاومت کنیم. خطاب من به مردم لبنان و همه ملت‌ها و دولتهایی است که از ما حمایت می‌کنند، ما باید اهداف این جنگ را مشخص کنیم، آیا حزب الله به اسرائیل بهانه این جنگ گسترده را داد؟ خیر به نظر ما این (جنگ) لطف الهی بود به هر حال جنگ آغاز شد و ما کاملاً آماده بودیم و با گرفتن دو اسیر آماده این نبرد بودیم برادران عزیز نقشه آنها این است که لبنان را برگردانند زیرا چتر خودشان یعنی حالتی بدتر از قبل سال 1982 ، یعنی لبنان را آمریکایی و اسرائیلی کنند و فقط اوامر آنها را _(مردم و دولت و احزاب) گردن نهند ما با این طرح شوم مقابله می‌کنیم و وارد معرکه‌ای می‌شویم که بقیه اراضی اشغالی خود را نیز آزاد می‌کنیم انشاء الله. سیادت خود را مجدداً پیدا می‌کنیم و با مقاومت شما می‌بینیم حرکتهای سیاسی شروع شده قبل از رایس (وزیر امور خارجه آمریکا) هیات‌های بین‌المللی به لبنان آمدن و شروط آمریکا و اسرائیل را به ما دیکته کردند و راه حل‌هایی را نیز ارائه نمودند. من نمی‌خواهم حالا وارد ریز جزئیات این شروط و راه‌حل‌ها بشوم ولی نماینده ما این پرونده را پیگیری می‌کند ما هیچ شرطی را که خوار و ذلیل کننده باشد نمی‌پذیریم، مردم شما این همه قربانی و شهید دادید، شعار واقعی ما کرامت است. خانه‌ها ویران شد اما اینها دوباره آباد می‌شود اما نباید بگذاریم کرامت ما را پایمال کنند ما البته آماده قبول راه حلهای سیاسی (منصفانه) هستیم، انعطاف هم نشان دهیم تا جایی که خطوط قرمز ما مورد تعدی و تجاوز قرار نگیرد.

رایس به اسرائیل یک فرصت جدید داد تا جنگ علیه ما را ادامه دهد، الان روزهای سرنوشت‌سازی برابر (روبروی) لبنان قرار داد ما هم نیاز به همبستگی و صبر بیشتر داریم. ما در مقابل آنها و جنگ ، با مقاومت ادامه خواهیم داد بعد از ادامه این جنگ از طرف اسرائیل ما شروع کردیم به زدن (موشک باران) حیفا و تصمیم به بعد از حیفا هم هست و البته دشمن این را (زدن حیفا) بر ما تحمیل کرد و موشک باران خود را محدود نخواهیم کرد و انشاء‌الله بعد از حیفا می‌رویم البته منتظر زمان مناسب هستیم.

در درگیری‌های زمین مجاهدین ما راه دشمن را سد کردند و ما درگیری‌ها سختی را با دشمن داشتیم تانک‌های آنها را منهدم کردیم ما الان در بنت جبیل درگیر هستیم ما هر شهر و روستایی را بخواهند بگیرند و به آن تجاوز کنند با اینها اینچنین برخورد می‌کنیم و جلوی آنها را می‌گیریم ، ما ارتش کلاسیک نیستیم (خود را محدود به قوانین و خطوط درگیری نمی‌کنیم) ما با جنگ‌های نامنظم و چریکی جلوی آنها را سد می‌کنیم و هدف ما گرفتن حداکثر تلفات از دشمن است هر چند دشمن امکانات زیادی دارد و هدف او ممانعت از بمباران شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی است آنها در صددند این کار را انجام دهند و این دلیل تجاوز آنها و مقاومت ماست و اگر این روش آنها ادامه پیدا کند ما از آنها تلفات زیادی می‌گیریم سربازانشان، افسرانشان و تانکهایشان را نابود می‌کنیم و آنها را مجبور می‌کنیم به مرزها برگردند.

ما در درگیری زمینی دستمان باز است و شما نمی‌توانید مقابله کنید و تلفات زیادی را باید تحمل کنید و البته ما در این راه به خدا توکل داریم و متکی هستیم به بازوان پرتوان مجاهدانمان که برای معرفت به خداوند و عاشق به لقا الله هستند و دل از دنیا بریده‌اند و به آن پشت پا زده‌اند.

اما در مورد جنگ روانی ما با شما مردم کاملاً شفاف هستیم که اگر کسی از فرماندهان و مجاهدین ما شهید شد به آنها افتخار می‌کنیم و چه مجروح و چه اسیر شوند ما آنها را اعلام می‌کنیم ما در مارون الراس درگیر بودیم و جنگیدیم وقتی آنها مارون الراس را گرفتند ما گفتیم آنها گرفتند ولی اسرائیل دروغ گفت.
بعضی از رسانه‌های عربی و غیرعربی با آنها هستند متاسفانه الان بنت جبیل در دست مجاهدین است و دارند می‌جنگند، اسرائیل ادعا دارد که صدها نفر از ما را کشته و بیست نفر اسیر گرفتند! خیر آنها فقط در مارون دو نفر را اسیر کردند و وقتی فهمیدند آنها از حزب الله نیستند آنها را آزاد کردند زیرا آنها از حزب‌الله نبودند آنها حالا از مکانهای دیگری برای تصرف و تجاوز صحبت می‌کنند و شما این دروغ‌ها را باور نکنید ما اگر شهید بدهیم، اعلام می‌کنیم اگر زمینی را از دست بدهیم نیز اعلام می‌کنیم. دشمن حقیقت را نمی‌پذیرد و این نشانه ضعف آنهاست و ماحقیقت را می‌پذیریم و آنرا اعلام می‌کنیم و راهی را برگزیدیم که به آن افتخار می‌کنیم زیرا منتهی به شهادت است و بر پایداری و مقاومت خود اصرار داریم تا کشورمان را آزاد کنیم و البته امور این چنین باقی نخواهد ماند و ما پیروز می‌شویم کما اینکه این چنین شد و آینده این را نشان می‌دهد.

کوشش آمریکا هم کارساز نیست، زیرا خونهای پاکی که از مردم بر زمین می‌ریزد چه از حزب الله چه ارتش و چه از مردم، این خونها حتماً به شمشیر ظالمان به اذن خدا پیروز می‌شود.
برگرفته از سایت خبری تحلیلی مبارزین 

 نوشته شده توسط مهدی زارع در سه شنبه 85/5/10 و ساعت 2:10 صبح | نظرات دیگران()

بسم رب الشهدا و الصدیقین

با عرض سلام  

لبنان و شیعیانش واقعا گل کاشتند و ابروی برای اسلام و تشیع شدند من از اینکه حزب الله توانسته اینگونه صهیونیستها رو زمین گیر کنه کاری که همه اعراب نتونستند بیش از  پنج روز انجام بدند به خودم و به شیعه بودن خودم  بیشتر افتخار می کنم واقعا مذهب تشیع چه مذهب پویای است که اینگونه قدرتهای بزرگ رو مجبور به شکست می کنه و شیعیان چه دارند که اینگونه قدرتهای بزرگ از انها می ترسند  جواب این سوالها و سوالهای  دیگر در سخنرانی دبیر کل حزب الله سید حسن نصر الله امده است که ترجمه ان رو خدمتتون عرض می کنم

ترجمه متن سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان حجه الاسلام والمسلمین سید حسن نصر الله

 در آغاز و در اولین سخنانم به شما پس از اجرای عملیات "وعده صادقانه" و حوادث پس از آن، دوست دارم مراتب تبریک و تسلیت خود را به خانواده‌های شهیدان که عزیزترین دوستان و اعضای خانواده خود را در این روزهای سخت و دشوار از دست داده‌اند عرض کنم و بگویم آنچه تقدیم کردند در شرافتمندانه‌ترین رویارویی و کارزار عصر جدید و تاریخ بوده است. می‌خواهم به زخمی‌های حوادث و حملات اخیر درود بفرستم و از خداوند عاجزانه بخواهم به آنان منت گذارد و شفا و عافیت عطایشان کند. همچنین به مردم پایدار لبنان در همه شهرها و روستاها که محکم و استوار بر خاک و ایمان خویش ایستاده‌اند و نیز به برادران مجاهد، مبارز، صبور و پایدار در همه خطوط که همیشه برای فداکاری در راه آنچه بدان ایمان دارند و کسانی که همواره جان بر کف با سرهایی بلند ایستاده‌اند، درود می‌فرستم.
در اولین سخنان خود در این روزها و پس از عملیات "وعده‌ صادق" دوست دارم تنها چند کلمه سخن بگویم. سخنی با مردم لبنان، سخنی با مقاومان و مبارزان، سخنی با صهیونیست‌ها و سخنی با حاکمان عرب. اما برای جامعه جهانی سخنی ندارم زیرا من نیز مانند امت خویش حتی یک روز هم به چیزی به نام جامعه جهانی ایمان نداشتم.
اول به ملت لبنان می‌گویم ای ملت عزیز که همواره مقاومت را در آغوش خویش پذیرا بود و مقاومت با او پیروز شد و او 25 می سال 2000 با مقاومت پیروز گردید. ای ملتی که بدون همراهی دیگر نیروها و با وجود شانه خالی کردن بسیاری از عرب‌ها و برادران مسلمان و سکوت همه جهان، اولین پیروزی تاریخی عربی را در مبارزه با دشمن صهیونیست به دست آورد. ای ملت لبنان که معجزه پیروزی‌اش جهان را مات و مبهوت و صهیونیست‌ها را خوار و ذلیل کرد؛ صهیونیست‌هایی که به این ملت نگاهی خاص و متمایز دارند زیرا این ملت در تاریخ مبارزه با آنان به موفقیتی خاص و متمایز دست یافته است. ملت لبنان، کارزار امروز دیگر کارزار اسرا و تبادل آنان نیست. شاید گفته شود دشمن صهیونیست به هر عملیات اسیرگیری که ممکن است در هر نقطه‌‌ای از جهان یا از سوی هر ارتشی یا هر دولت دارای مرزها و ضوابط و قوانین صورت گیرد، واکنش نشان می‌دهد، اما آنچه امروز جریان دارد واکنش به عملیات اسیر‌گیری نیست بلکه تسویه حساب با ملت لبنان، مقاومت، دولت، ارتش، نیروهای سیاسی، مناطق مختلف لبنان، روستاهای این کشور و خانواده‌هایی است که به این رژیم متجاوز ناآشنا با شکست، شکستی تاریخی وارد کردند. بنابراین آنچه امروز جریان دارد جنگی است فراگیر که صهیونیست‌ها برای تسویه حساب کامل با لبنان، ملت، دولت، ارتش و مقاومت آن و انتقام از موفقیت 25 می سال 2000 آن به راه انداخته‌اند.
ملت عزیز، پایدار، مبارز و شریف و ملتی که می‌دانم اغلب آن در خرد، دل، اراده، فرهنگ، اندیشه، دوست داشتن، عشق و فداکاری ملت ارجمند، عزت، شرافت و مناعت طبع است و ملتی نیست که به مزدوری، تسلیم، خواری، سستی و فرومایگی و زانو زدن تن بدهد.
با شما می‌گویم ما _ البته نه فقط حزب‌الله و نه فقط مقاومت و مقاومت لبنان بلکه _ دولت، ملت، ارتش، مقاومت و نیروهای سیاسی و همه لبنان در این رویارویی دو راه بیشتر نداریم. یا اینکه همگی امروز با فشار، تایید و حمایت آمریکا و بین المللی و متاسفانه عربی در برابر شروطی که رژیم صهیونیستی می‌خواهد به ما دیکته کند تسلیم شویم و با این کار به شروطی که به معنای وارد کردن لبنان در دوره و عصر سیطره اسرائیل است تن دهیم که با همه صراحت باید بگویم که موضوع همین است، یا نه اینکه راه دیگر را برگزینیم و ایستادگی کنیم و صبر داشته باشیم و صبر، و رویارویی کنیم و من با توکل و اعتماد به خداوند سبحان و با اعتماد به مبارزان و به شما و با شناختی که از این ملت و این دشمن دارم، همچنانکه بارها وعده داده‌ام باز هم به شما وعده پیروزی می‌دهم.
در سال 1996 که اسرائیل عملیات "خوشه‌های خشم" را اجرا می‌کرد یا در سال 1993 به عملیات "تسویه حساب‌ها" دست می‌زد، در آغاز اسرائیل دارای دستی قوی‌تر بود و ما در شرایطی سخت‌تر بودیم اما امروز اوضاع متفاوت است. به من کاملا اعتماد کنید که اوضاع تفاوت دارد. نیاز امروز این است که صبر و پایداری داشته باشیم و با اتحاد به مقابله با دشمن بپردازیم و من می‌دانم و حاضرم بر این گفته حساب باز کنم که غالب ملت ما استوار، مبارز و فداکار است و نیازی به تحریک ندارد و آنچه من می‌گویم از باب تکمیل اندیشه، تثبیت انتخاب و تاکید این معنا است.
اما سخن من با مقاومان و مبارزان؛ با برادران، دوستان و عزیزان و کسانی که امروز هر لبنانی، فلسطینی، عرب، مسلمان و هر انسان آزاده، شریف، مظلوم، مستضعف و شکنجه‌شده و نیز عاشقان پایداری و شجاعت و دوستداران شهامت، ارزش‌ها و شرافت در این جهان روی آنها حساب کرده‌اند و همه این‌ها در وجود این مقاومان و مبارزان به خاطر حضورشان در میدان‌های مبارزه و رویارویی شجاعانه و قهرمانانه با دشمن صهیونیست نمود یافته است. به آنان می‌گویم شما امروز پس از خداوند سبحان تکیه‌‌گاه ما و امت هستید. شما نام شرافت ما هستید و ما اگر ارجمندی و بزرگواری داریم به خاطر وجود شما است. این شرافت و کرامت با وجود شما باقی می‌ماند.
در پیروزی سال 2000 پس از خداوند سبحان و تعالی شما اصل و اساس بودید. امروز شما پیش از دیگران مسوول حفظ تحقق پیروزی، آزادسازی، پایداری و کرامت هستید و از شما انتظار می‌رود. همچنانکه واقعا این طورید و همچنانکه تاکنون و در این روزها ثابت کردید کاملا روی شما حساب می‌شود و تکیه‌گاه و مایه اطمینانید و هر که پس از خدا بر شما تکیه کند همتش بلند، سرانجامش نکو، پیروزی‌اش ارجمند و نزدیک و فتحش آشکار است.
اما روی سخن من با صهیونیست‌ها و ملت رژیم صهیونیستی در این لحظه این است که می‌گویم ای ملت صهیونیست به زودی برای شما روشن خواهد شد که دولت جدید و رهبری جدید شما چقدر احمق و کودن است و تدبیر امور نمی‌داند و در این زمینه تجربه‌ای ندارد. شما ای صهیونیست‌ها در نظرسنجی‌ها می‌گویید مرا بیش از مسوولان خود باور دارید و تصدیق می‌کنید. این بار از شما به خوبی می‌خواهم به من گوش کنید و باورم دارید. امروز ما با همه تجاوزاتی که شب‌هنگام بر نواحی جنوبی [بیروت] شد و با وجود حجم بالای تجاوزاتی که به همه روستاها، محله‌ها، خیابان‌ها و خانه‌های لبنان در نواحی جنوبی و شهر بیروت و هر خانه‌ای در جنوب لبنان یا دشت بقاع، شمال، جبل لبنان یا هر گوشه‌ای از این سرزمین شد، صبر پیشه کردیم.
این معادله پایان یافت. امروز نخواهم گفت اگر بیروت را بزنید حیفا را می‌زنیم. نخواهم گفت اگر به نواحی بیروت حمله کنید به حیفا حمله می‌کنیم. شما خواستید این معادله به هم بریزد. شما جنگی تمام‌عیار خواستید ما هم وارد جنگی تمام‌عیار می‌شویم و آماده آن هستیم؛ جنگی در هر زمینه، به سوی حیفا. سخن مرا باور کنید که این جنگ فراتر از حیفا و پس از آن خواهد بود. ما تنها بهای این جنگ را نمی‌پردازیم، تنها خانه‌های ما ویران نمی‌شود، تنها کودکان ما کشته نمی‌شوند و تنها ملت ما آوارگی را تجربه نمی‌کنند. زمان تنهایی ما دیگر پایان یافته است. آن، سال‌های پیش از 1982 و پیش از 2000 بود که اینک پایان یافته است. من به شما وعده می‌دهم آن زمان سپری شده و شما باید مسوولیت اقدامات حکومت خود و آنچه به بار آورده تحمل کنید. از حالا به بعد شما جنگی تمام‌عیار خواستید پس این هم جنگ تمام عیار.
شما این را خواستید. حکومت شما خواست قواعد بازی تغییر کند پس بنابراین، قواعد بازی تغییر می‌کند. شما نمی‌دانید امروز با چه کسی می‌جنگید. شما با فرزندان محمد (ص)، علی، حسن و حسین (ع) و با اهل بیت رسول خدا و اصحاب او وارد جنگ شده‌اید. شما با قومی می‌جنگید که ایمانی فراتر و برتر از همه انسان‌های این کره خاکی دارد. شما خواستار جنگی تمام‌عیار با قومی شدید که به تاریخ، فرهنگ و فرهنگ خود افتخار می‌کند و قدرت مادی، امکانات، مهارت، خرد، آرامش، رویا، عزم، ثبات و شجاعت دارد و به امید و یاری خدا روزهای آینده را میان ما و شما خواهیم دید.
اما ای حاکمان عرب، نمی‌خواهم از شما درباره تاریختان سوال کنم. فقط سخنی کوتاه دارم. ما ماجراجو هستیم. آری ما در حزب‌الله ماجراجو هستیم. اما این ماجراجویی ما از سال 1982 بوده است و با آن برای کشورمان جز پیروزی، آزادی، آزادسازی، شرافت، کرامت و سری بلند چیزی نداشتیم. این تاریخ ما است. این ماجراجویی ما است. در سال 1982 شما و همه جهان به ما گفتید ما دیوانه‌ایم اما ثابت کردیم ما عاقلیم و نشان دادیم چه کسانی دیوانه‌اند. البته این مساله دیگری است و نمی‌خواهم با کسی نزاع کنم. به شما می‌گویم بر عقل و خرد خود تکیه کنید ما نیز بر ماجراجویی خود حساب خواهیم کرد و خداوند یار و یاریگر ما است. ما یک روز هم به شما تکیه نکردیم و تکیه‌گاهمان همیشه پروردگار، ملت و دل و بازو و فرزندان خویش بوده است.
ما امروز نیز همین تکیه‌گاه‌ها را داریم و به یاری خدا پیروزی محقق است. همه آن وعده‌های غافلگیرکننده من به شما از اینک مشهود خواهد بود. اینک در سطح آب در برابر بیروت کشتی جنگی اسرائیل را که به تاسیسات زیرساختی ما، خانه‌های مردم و غیرنظامیان تجاوز می‌کرد، ببینید و دریابید که چگونه به همراه ده‌ها سرباز صهیونیست می‌سوزد و غرق خواهد شد. این آْغاز کار است و تا پایان سخن و وعده بسیار است.
والسلام علیکم و رحمة الله


 نوشته شده توسط مهدی زارع در پنج شنبه 85/5/5 و ساعت 2:12 عصر | نظرات دیگران()
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
درباره خودم

نورالهدی
مهدی زارع
کوچک همه محبان اهل بیت (ع)هستم و همه افتخارم سربازی اقا امام زمان(عج) در حوزه علمیه می باشد. چون هدف نشر مطالب است هر گونه کپی برداری از این وبلاگ حتی بدون ذکر منبع هم اشکالی ندارد

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 12
مجموع بازدیدها: 219471
جستجو در صفحه

لینک دوستان
شلمچه
صفای دل
کربلای جبهه ها یادش بخیر... !
نکته های زندگی
بندیر
بانو
پاک دیده
آدمکها
عشق الهی: نگاه به دین با عینک عشق و عاشقی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو:مشاوره ،مقاله ،دانلود آهنگ و عکس.
پیامبر اعظم(صلی‏الله‏علیه‏وآله‏وسلم) - The Holy Propht -p.b.u.h
افلاکیان
_..-- وب نامه --.._
شیعه مذهب برتر
عطر گل یاس
گاهنامه نماز
وبلاگ های قرآنی Quranic Weblogs
حکومت اسلامی
ولایت
و خدایی که در این نزدیکیست
مجله نسل جوان
دنیا به روایت یوسف
جاده خدا
باسیدعلی‏تافتح‏قدس‏ومکه
بازی بزرگان
وسوسه عقل
در هوای دوست
مسجد و کلیسا - mosque&church
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
4. پایگاه اطلاع رساتی دفتر حضرت ایت الله العظمی تبریزی
پایگاه اطلاع رسانی حضرت ایت الله فاضل لنکرانی
پایگاه رسمی دفتر ایت الله العظمی مکارم شیرازی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت ایت الله صافی گلپایگانی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر ایت الله العظمی نوری همدانی
مرکز پاسخ به پرسشها (حوزه علمیه قم)
مسجد و کلیسا
معرفت دینی
از قران بپرس
حاج اقا یا حق
دست نوشته های مهدی جزینی
جویندگان حقیقت
آیه‏های عشق...
یوسف زهرا
مشاوره باجوانان
خبر نامه